Neden Bir Yat Aracısı Kullanılmalıdır?

Neden Bir Yat Bayisi veya Aracısı Kullanılmalıdır?
Yat satar veya alırken bir bayinin/aracının hizmetlerinden faydalanmanız için pek çok neden vardır.

Yat satıcıları zaman ilerledikçe sundukları hizmetler

Profesyonel yat satıcıları deneyimleri sayesinde yat alır/satarken daha iyi ve hızlı sonuçlar alabilir. Yatlar hakkındaki uzmanlıklarının yanı sıra yat satıcıları gittikçe sundukları hizmetlere yat alım/satımının bütün boyutlarını kapsayan yenilerini eklemektedir. Satıcılar alıcıların ne aradığını bilir ve yatlarını muhtemel müşterilere daha cazip göstermek için satıcılara kılavuzluk eder.

Bir yat satıcısı ile yatınıza en iyi fiyatı belirleyebilirsiniz

Deneyimli bir yat satıcısı belli bir yat için alınabilecek en iyi fiyatı bilir. Fiyatı çok yüksek belirlemek ilgilenen tarafları uzaklaştırabilirken, çok düşük belirlemek alışverişte kaybettiğiniz anlamına gelebilir. Yat satıcıları sektördeki hem alıcı hem de satıcılarla gün boyu temasta olan ve ‘deneyimledikleri’ bilgileri müşterileriyle paylaşan profesyonellerdir.

Yat satıcılarının pazarlık etme becerileri mükemmeldir

Yat satıcıları alıcı ve satıcılar arasında aracılık yapar ve yata ‘duygusal bağları’ bulunmaz. Bu kişiler müşterileri adına piyasadaki en iyi değeri ve ulaşılabilir fiyatı alabilmek için pazarlık yapan profesyonel satıcılardır.

Yat satıcıları reklam yapılmasını sağlar

Yat satıcıları yaptıkları işlem hacmi sayesinde reklamcılardan daha iyi fiyat alabilir. Yatınız için sürekli olarak en yüksek görünürlüğü nasıl sağlayabileceklerini bilirler.

Yat satıcılarının ağlarından faydalanabilirsiniz

Yat satıcıları başka satıcılarla ortak acentelik anlaşmaları yaparak yat alıcılarının karşılaştığı seçenekleri artırabilir. Yat satıcıları hizmet verecekleri alıcılar varken onlara uygun yatlar bulamazsa, yatları başka satıcılardan bulmaya çalışabilirler. Ayrıca bir yatın ortak acentelik yoluyla satılması mutlaka daha yüksek komisyon ödenmesi gerektiği anlamına gelmez. Yat satıcıları başlangıçta ödemeyi kabul ettiğiniz komisyonu paylaşır.

Yat satıcılarının hazır müşteri veri tabanları vardır

Çoğu yat satıcısı muhtemel alıcılardan oluşan bir müşteri veri tabanına sahiptir. Yat satıcılarının hizmetlerinin kullanılması alıcı ve satıcıyı kısa sürede bir araya getirerek satışı zamandan tasarruf ederek sonuçlandırır.

Yat satıcıları zamandan kazandırır

Zamanınız değerlidir. Profesyonel yat satıcıları satışınızı bütün boyutlarıyla yönetebilecek zamana ve kaynaklara sahiptir. Yat satıcıları her zaman soruları yanıtlamaya ve kısa süre içinde yat teftişleri düzenlemeye hazırdır. Yat satıcıları ayrıca araştırmalar ve deneme seferleri için her türlü düzenlemeleri yapar.

Yat satıcıları hukuki teknik bilgiye sahiptir

Satış sözleşmesinin hukuki boyutlarını yönetmek her satışın önemli bir parçasıdır. Profesyonel yat satıcıları teklif süreci, yükümlülükler, özel koşullar, mülkiyetin devri gibi bir satışın bütün yasal boyutlarını bilir ve ayrıca depozitoları tutmak için emanet hesabı işletir.