Türkiyenin En Güzel Yat Koyları

Cennet Koyu ; Gerçekten de isminin hakkını veren güzide yerlerden biri Bodrum Cennet Koyu. Göltürkbiki ile Torba arasında bulunan Cennet Koyu, aslında Ilıca Bükü’nün uzandığı bölgenin ismi. Tekne ve yatların uğrak noktası olması nedeniyle oldukça popülerdir. Mavinin ve yeşilin harmanlandığı büyüleyici bir güzelliğe sahiptir. Cennet Koyu, birkaç gün demir attıktan sonra ayrılmak istemeyeceğiniz koyların başında gelecektir.

Akvaryum koyu; Bodrum tekne turları ile görebileceğiniz en güzel koylardan biri. Aslında Akvaryum koyu olarak bilinen ve Gümbet ile Bitez arasında kalan koy Büyük Akvaryum Koyu, bu koyun yanında bir de Küçük Akvaryum Koyu var ama tekne turları ile gidilen büyük olan. Akvaryum Koyu isminden de tahmin edebileceğiniz gibi dibi görünen pırıl pırıl denizi ile sizi mest edecek.

Sarsala Koyu : Tekne gezilerinin vazgeçilmez duraklarından biri olan Sarsala Koyu, tertemiz denizi ve kumsalıyla tekrar geri gelmek isteyeceğiniz yerlerden bir diğeri… Çam havası ve deniz esintisini bir arada bulabileceğiniz, doğası olduğu gibi korunan tatil cennetini tekne rotanıza eklemeyi unutmayın.

Palamutbükü ; Datça’nın Akdeniz tarafında kalan Palamutbükü koyu, badem ve zeytin ağaçlarıyla sizi karşılayacak… Tekne molanızda sahilde kafe, restoranlar bulabilir, uzun plajı yürüyüş yaparak keşfedebilirsiniz. Eğer yolunuz Muğla’ya düşerse Pamautbükü’ne uğrayabilir, huzur dolu birkaç günle yolculuğun ve bütün senenin stresini atabilirsiniz.

Çökertme ; Gökova kıyısında tekne geziniz boyunca akşam yemeği için yanaşabileceğiniz, balık restoranları bulabileceğiniz rotanızda bulunması gereken noktalardan biri.

Göbün koyu;  Domuz adasının güney kısmında yer alan, giriş kısmı oldukça dar, koyun etrafı çam ağaçları ve zeytin ağaçları ile çevrili olan uzun bir koy olarak biliniyor. Göcek koyları arasında en farklı ve en korunaklı koydur. Akla ilk gelen durumlardan bir tanesi bu koyun eşsiz manzarasıdır. Keyifli yaz akşamlarında hafif serin havasıyla, denizin dalga sesinin çıkardığı huzur Göbün koyunda yaşamanız mümkündür. Özellikle Göcek beldesinde en korunaklı koyları arasındadır.

    Bizimle İletişime Geçin

    tr_TRTurkish