Yatımı Satmak İstiyorum – Ne Yapmalıyım?

Yatınızı Nasıl Satabilirsiniz
Yatınız şüphesiz en değerli eşyalarınızdan biridir. Bu nedenle, en kısa sürede mümkün olan en iyi fiyata doğru alıcıyı bulduğunuzdan emin olmak istersiniz.  Meltem Yatçılık’ı temsilciniz olarak atamak, yatınızın başarılı ve zamanında satışını sağlayacaktır.

Merkezi Temsilci Seçme
Yatınızı satmaya karar verdikten sonra, ilk adım bir yat komisyoncusu ile anlaşmak ve atamaktır. İyi bir yat komisyoncusu, piyasa hakkında detaylı bilgiye sahip olacak, piyasa performansından haberdar olacak ve doğru raporlar sunabilmelidir. Yatınızı sunacakları dünya çapında kapsamlı bir broker veritabanına erişebilmelidir. Satış dönemi boyunca, komisyoncunuz siz, kaptan ve potansiyel alıcılar arasındaki satış bağı oluşturmak, potansiyel alıcılar ile fiyat görüşmelerini sağlamak, yatın gösterimi sağlamak, survey ve deniz denemesinde alıcıya gerektiğinde destek sağlamak ve satış sözleşmeleri hazırlamak ve satış prosedürleri dahil olmak üzere tüm ayrıntıları yönetmek için hazır olacaktır.

Fiyat Değerlendirme
Elbette bir yat sahibi yatını en yüksek fiyattan satmak isteyecektir. Meltem Yatçılık komisyoncusu size sadece duymak istediklerinizi söylemeyecek, Global pazarda yatınızın satış rakamlarına hakim olarak fiyatı konusunda size bilgi verecek ve ortak bir fiyatlandırma kararı aldıktan sonra satışı listeleyecektir. Ancak her yatın benzersiz olduğunu ve kendine özgü satış noktaları olduğunu unutmayın. Meltem Yatçılık, mümkün olan en güçlü özellikleri öne çıkarmaya ve bunları yatınızın değerini artıran özellikler olarak listeyerek en yüksek fiyattan satabilmek için tüm satış becerilerini kullanacaktır.

Sektöre Tanıtımı
Temsilciniz olarak atandıktan sonra, Meltem Yatçılık komisyoncunuz yatınızın doğru bilgiler ve en iyi pazarlama materyalleri ile verimli bir şekilde pazarlanmasını sağlayacaktır. Kişisel ziyaretler ve kaptan ve mürettebattan aldıkları bilgilere göre yatınız hakkında detaylı ve bilgilendirici bir dosya hazırlayacaklardır. Bu dosya, yatınızın ekipmanı ve performansının tüm yönlerini vurgulayarak yatınızın pazarda ki yerini vurgulayacaktır. Brokeriniz daha sonra, satın almak isteyen müşterilerin yanı sıra kapsamlı veritabanımızdan potansiyel alıcılarla iletişime geçecektir. Ayrıca, yatın dosyasını dünya çapındaki aracı güvenilir kurumlara iletecekler.

Pazarlama
Meltem Yatçılık, yatınızın etkili bir şekilde pazarlanmasını sağlamak için hem geleneksel pazarlama faaliyetlerine hem de yenilikçi dijital dünyanın içinde yer almaktadır. Web sitemizde maksimum görünümünü ve sosyal medya hesaplarını aktif kullanarak her zaman en ön safhada görünümünü saplayacaktır. Dünya çapında güvenilir broker şirketleri ile yakın işbirliği içinde çalışarak, yatınız satın almak isteyen potansiyel alıcılara maksimum düzeyde ulaşmış olacağız..

Sonuçlandırma
Bir alıcı bulunduğunda, komisyoncunuz size müzakere aşaması boyunca rehberlik edecek ve satın alma sözleşmesini, deniz denemesini ve nihai evrak işlerini tamamlamadan önce tüm belgelerin güncel olmasını sağlayacaktır. Meltem Yatçılık’ın komisyoncuları, dürüst iş yapma konusunda rakipsiz bir üne sahiptir ve en üst düzeyde pazarlık yapma yetenekleri ile kendilerini defalarca kanıtlamışlardır. Satışın profesyonel olarak tamamlanmasını sağlayacaktır.