DÖRT ADIMDA YATINIZI SATIN ALIN

1-) Satın Alacağınız Yat Türünü Belirleme

Bir yat satın almaya karar verdikten sonraki adım, tam olarak ne tür bir yatla ilgilendiğinizi belirlemektir. Tekne tiplerinden farklı stillere ve kullanımlarına kadar, çok çeşitli farklı yat türleri mevcuttur. Her biri birbirinden çok farklı boyutlara, stillere, performans özelliklerine, amaçlara ve tabii ki bütçeye sahip. Mevcut farklı yat türlerini ve gereksinimlerinize en iyi nasıl uyabileceklerini görmek için yat tipi kılavuzumuza (aşağıda) göz atarak başlayın.

2-) Sizin İçin Doğru Yatı Bulma

Temel unsurlara karar verdikten sonra, mükemmel yatınızı aramaya başlayacak olan Meltem Yatçılık yetkilinizle görüşün. Meltem Yatçılık yetkiliniz, piyasadakiler ve hatta özel kullanımda olanlar da dahil olmak üzere, bazıları zorunlu olarak açık piyasada olamayacak yatların bir listesini size sağlayacaktır.

3-) Tekliften Satın Alma Aşamasına Geçiş

Mükemmel eşleşmenizi bulduğunuzda, Meltem Yatçılık yetkiliniz tüm teklifleri ve görüşmeleri halledecektir. Alıcı ve satıcı daha sonra satış ve satın alma sözleşmelerini kabul edecektir. Uluslararası geçerli Memorandum of Agreement  (MOA) olarak bilinen ayrıntılı bir anlaşma, her iki taraf tarafından düzenlenir ve imzalanır. Meltem Yatçılık yetkiliniz, alıcının deniz denemesi ve durum araştırmasından sonra tekrar bir  müzakere olabilir ve bir anlaşmaya varıldığında satış için gerekli belgeleri satıcıdan ve alıcıdan temin eder, ödeme yapılır ve satış tamamlanır.

4-) Satış Sonuçlandırma

Meltem Yatçılık, yat sahipliğine geçişinize yardımcı olmak için mülkiyet ve kurumsal yapılar konusunda tavsiyelerde bulunacak ve tüm gerekli belgeleri yönetecektir. Sigorta uzmanları, bayrak ve şirket kurulum uzmanları, hukuksal destek uzmanları ve liman işlemleriniz için profesyonel acente danışmanlara yönlendirerek işinizi kolaylaştıracaktır. Nihayetinde, bizim işimiz baştan sona ve tüm aşamalar boyunca sorunsuz bir satın alma sağlamaktır.

tr_TRTurkish